سفر ها همیشه با برنامه ریزی نیست

دوست جون ها گفتم رفتم سفر نگفتم میرم سفر که !!!! چشمک جمعه گذشته رفته و سه شنبه صبح تا رسیدم اومدم سرکار.(یعنی ١۵ تا ١٧ آبان)

دوباره رفته بودم مشهد ... اینبار کاملاً‌ بدون برنامه ریزی بود ، یهو دعوت شدم عرض ٢ ساعت تصمیم گرفتیم و در همین مدت بلیط گرفتیم و کمتر از ٢٠ ساعت پرواز کردیم. یکی از دوستان خواهرم مشهد بود و می گفت خیلی خیلی هوا سرده ... ما هم کلی لباس گرم بردیم .. ولی وقتی که رفتیم از هوای سرد خبری نبود.

خیلی خوش گذشت. روزها سیاحت ، شب ها زیارت.

دلمان تنگ شده بود برای قدم زدن در حرم و حس خوب داشتن و دوباره بودن و دیدن و دیدن و دیدن و غرق در فضای خوب شدن. که همه اش اجابت شد.

هتل میزبانمان دور بود ... نمی شد هر وقت دلت خواست پیاده راه بیافتی و به سمت حرم بروی با آژانس برایت بصرفه تر بود تا با تاکسی. تاکسی ها خیلی واضح سرت کلاه می گذارند. البته شاید بینشان با انصاف هم باشد ... ولی من که ندیدم.

خواهرم دانشجوی مشهد بود حدود ٣ سال میشه درسش تموم شده ...  حدود ۵ سال پیش می گفت که مترو در شهر مشهد در حال احداث است. از مردم مشهد شنیدیم که می گفتند مترو ٣ سالی میشه تموم شده ... منتها یه مشکل داره اونم اینکه محاسباتشون اشتباه بوده و ارتفاع تونل مترو کوتاهتر از خود واگن هاست و گویا سفارش دادند که براشون اندازه تونل واگن بسازند .. فکر کنید !!!تعجب واقعاً‌ دست مهندسین ما درد نکنه.  من تازه متوجه شدم ... شما رو نمی دونم می دونستید یا خیر!!؟

----

یک روز کامل رفتیم پارک آبی ... خوب بود ولی اونطوری که تصور می کردم مفرح نبود. من بیشتر شنا کردم. بلدم نیستم که درست و حسابی بیشتر آب بازی بود تا شنای حرفه ای.طبقه پائینش سونا و جکوزی داشت ... یه قسمت کیسه ترکی داشت ...  ترکها مگه چجوری کیسه می کشند ؟؟!!!! متفکر ترسیدم امتحان کنم گفتم نکنه پوستم بکنند.  یک قسمتی هم بود ماساژ .. در باز شد دیدم خانومه رو داشتند ماساژ می دادند بدم اومد ... سبز

شاندیز و   ابر ده   هم رفتیم. این قسمت ها تقریباً‌ خارج از شهرش محسوب میشه. از صنایع دستی اش دیدن کردیم و یه چیزهایی هم خریدیدم. (عکس). روستای ابرده خوب بود ... ولی خوب به نظرم باید کمی تمیز تر از این حرفها باشه به هر حال من یه چیزی پیدا می کنم ازش لذت ببرم به این عکس ها نگاه کنید (عکس - عکس )  - بعدش هم ناهار خوردیم که من این سوپ رو خیل دوست داشتم(عکس.

من این همه سال می رفتم مشهد .. تا حالا به موزه اش نرفته بودم ... خیلی ها عتیقه هاشون رو اهدا کرده بودند .. خیلی از ورزش کارها مثل کشتی گیر معروف تختی مدال هاشون رو اهدا کرده بودند. ضریح های قدیمی امام رضا رو هم دیدم. ( عکس - عکس) - اینم یک ماکت از نمای کلی حرم (عکس) و خیلی اشیاء جالب ...

موقع برگشت رفتیم جلوی درب و بعدش رفتیم فرودگاه ... (عکس)

 

FLOER DIVIDER

پ ن : کلی معذرت که هنوز بهتون سر نزدم ... خجالت

پ ن 1: سفرهای بدون برنامه ریزی فقط یه خورده دوندگی اش زیاده ... منتها می ارزه گاهی اینطوری بری سفر..

/ 20 نظر / 45 بازدید
نمایش نظرات قبلی
a n o o

زيارت قبول دوسته خوبم [لبخند][ماچ]

مهدی

سلام زیارت قبول ایشالله که بازهم از این سفر ها بری... عکسهات هم خیلی منو هوایی کرد واسه رفتن به مشهد ایشالله که قسمت ما هم بشه.... موفق باشی.[گل][گل][گل]

گلچهره

من یه کیلو زعفرون بهت سفارش داده بودم اودری؟[خوشمزه]

میلاد بیتاب

سلام زیارت قبول منم تابستون اونجا بودم بیشتر جاهاش البته بجز پارک ابی ،اینم بگم تو محل ما یه پارک ابی هست در حد همونجا

فرفر

سلام عزیزم.زیارتت قبول سیاحت به کام بعد از مدتها اومدم

گلچهره

عزیزم ما کیلویی خرید میکنیم [نیشخند]

احسان

خوشحالم که سفر بهت خوش گذشته...

نفیسه

سلام.خوبي؟ چرا نگفتي داري مياي مشهد!!!؟ مگه كدوم شهر هستي/.؟ ممنونم كه به من سر ميزني