داستان خرید ماشین لوبو

خیلی وقت بود که تو فکر خرید ماشین بودم.خب خیلی هم پول نداشتم که ماشین دلخواهم رو بگیرم. از طرفی اصلا دوست نداشتم پراید بخرم. ذهنی از پراید خوشم نمی اومد.

چند روزی روزنامه ها را نگاه می کردم و اینترنت را سرچ می کردم . هر ماشینی که به ذهنم می رسید رو نگاه و مشخصات فنی و قیمت و ... بررسی می کردم.

تو خیابون ماشینی به اسم لوبو رو دیده بودم و در موردش هم خیلی وقت پیش تحقیق کرده بودم ولی چون خیلی ازش تعریفی نشده بود بیخیالش شده بودم .

پیش خودم این استدلال رو کردم که از پراید هم خیلی خوب نمی گن ولی خیلی ها هستن که از این ماشین راضی هستن.

خلاصه سرتون رو درد نیارم .. رفتم لوبو ثبت نام کردم. ده میلیون تومان نقد , بقیه هم 7 تا چک یک میلیون تومانی , می تونستم بیشتر پرداخت کنم ولی قانونش اینجوری بود.

5 روز بعد رفتم اداره تحویل کرمان خودرو , اینم بگم که وقتی که رفته بودم ماشین رو ثبت نام کنم بهم ماشین رو نشون نداده بودند و گفته بودند که 4 روز دیگه باهاتون تماس می گیرم. البته چندین باری در خیابان دیده بودم. 

نزدیک اداره تحویل بودیم که تماس گرفتند که دونفر دیگه هم هستند و ما منتظر شما هستیم که برویم برای انتقال سند و شماره گذاری ماشین!

وقتی که رسیدم , ماشین لوبو را نشانم دادند , بیرون ماشین خیلی خوب بود , من چون از جی پی اس چندباری استفاده کرده بودم و جی پی اس با فندک ماشین کار می کرد اولین چیزی که چک کردم فندک بود که کلا از جا در اومد!!! تعجب گفتم که این فندک خرابه ! و گفتند که براتون درست می کنیم بریم سند بزنیم درست می کنیم بقیه منتظر شما هستند!!!

واقعیتش اصلا برداشت من از لوبو این نبود , خنثی همه چیز نازک , از بدنه خودرو بگیر تا سایه بان , فکر کردم که سوار ماشین اسباب بازی شده ام , در مسیری که به سمت اداره ثبت می رفتم یکبار ماشین بخاطر نداشتن بنزین خاموش شد. دوست داشتم بگویم من این ماشین را نمی خواهم .. ولی نمی دانم چرا با خودم تو رودربایستی گیرکردم ! هنگ بودم باورم. پدرمم هم بعدها بهم گفت اگر احساس می کردم که ماشین دلت را زده مانع ات می شدم چون ماشین خوبی نبود از طرفی نمی خواستم انتخابت را سرزنش کنم که تو ذوقت بخوره.

ماشین به اسم من شد . شماره شد. به آقایی که ماشین را به من تحویل داده بود , گفتم من این ماشین را بدون اینکه نواقص اش درست شود نمی برم. گفتند که به اداره تحویل بازگردم و نواقص و عیب هایش را برایم درست کنند.

در راه نظرم به قسمتی که ضبط بود جلب شد , خوب جا نخورده بود و درز داشت! فندک را درست کردند , 10 لیتر بنزین در باک ریختند. ولی برای اینکه درز قسمت ضبط را درست کنند گفته شد که همه ی لوبو ها اینگونه اند !!! انگار منتظر بهانه بودم. گفتم من این ماشین را نمی خواهم ... 

گفتند که چرا قبل از اینکه سند بزنیم نگفته ایم!! گفتم به گونه ای رفتار کردید که همه چیز سریع پیش رفت .. آنها باورشان نمی شد که نمایندگی به من ماشین را نشان نداده است و اولین بارم است که ماشین را می دیدم!!!

در نهایت رسید گرفتم و به دفتر اصلی بازگشتم که با مدیرعامل ملاقات داشته و برای پس گرفتن پول و چک هایم اقدام کنند که ایشان نبودند. قرار شد فردای آنروز دوباره این همه راه را بیایم. چقدر خسته شده بودم . حتی خیلی از دستشان ناراحت بودم , حس می کردم اگر بیخیال رفته بودم ماشین مشکل دار را چگونه در این تهران سوار می شدم!! خدارا شکر می کردم که رودربایستی را با خودم کنار گذاشتم و دیگر این ماشین را نخواستم.

فردا با مدیرعامل کرمان خودرو صحبت کردم , که بسیار شخص محترمی بودند و گفتند که پشیمان می شوم و من گفتم لطفا از موضع اینکه مرا بخواهید قانع کنید صحبت نکنید که دلم از این ماشین زده شده است و من فقط امروز برای این اینجا هستم که نحوه پس گرفتن پول و چک هایم را مشخص کنیم.

درخواست خود را نوشتم . ایشان دستور دادند و با این شرط که هزینه سند را بدهم امضا کردم و بعد از تقریبا یکهفته پول نقدم را نیز پس گرفتم.

سیصد هزار تومان ضرر کردم . ولی اصلا ناراحت نیستم. حس می کنم سود کردم.

وقتی که اداره تحویل بودم , یک پراید را آنجا دیدم , بدنه پرایدی که واقعا حاضر نبودم سوارش شوم !!! با فشار دست من تکان نمی خورد ولی لوبو کاملا حرکت می کرد ... باورتان نمی شود اگر بگویم این اندازه که توصیف می کنم نازک است. وارد کردن ماشینی مثل لوبو بی احترامی به ایرانی هاست ... واقعا با جان مردم بازی کردن است. قهر

پراید هم می تونه خوشجال باشه که من نظرم نسبت بهش کلی تغییر کرد. چشمکنیشخند

/ 14 نظر / 284 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی

ای بابا من میخواستم لوبو بخرم پراید دارم خوشم نمیاد پس چی بگیریم آخه یا پراید یا هیچی در و دیوار رو پراید پر کرده اههههههههه

شاهین

مرگ بر لوبو...پدرمو در اورد...هرکی سئوال داره بگه..............بیچارم کرد...ماشین سفر واشر سر سیلند سوزوند.........!!!! عوض کردم بازم سوزوند.......از اگزوز چیک چیک اب میریخت..........به دو تومن ضرر دادمش هنوزم 1 تومن از شرکت طلب دارم................عذاب وجدان دارم به اونی که فروختم سوارشه.ولی چه کنم مجبور بودم......206 تیپ 5 داشتم دادم این اشغالو خریدم........نفهمیدم.........

هانی

سلام عزیزم...والا انگار فرق هم داره...من یک ساله که لوبو دارم...البته مدل مال من 1390 هستش چون مشکی میخواستم جدیداش همه سفید بود...دروغ نگم ماشین عالی نیستش اما من رو تا به حال اصلا اذیت نکرده...خیلی نرمه فرمون...من حتی برادرم هم اونقدر که فکر میکرد ماشین چینی بد باشه میگه این ماشین اوکی هست...من قبلا پراید داشتم اما خدایی از لحاظ نرمی و خیلی چیزای دیگه لوبو رو بهتر میبینم....نمیدونم اما من بعد از یک سال و ده هزارتا کار ازش راضیم...خیلی هم دوسش دارم :)

هانی

سلام عزیزم...والا انگار فرق هم داره...من یک ساله که لوبو دارم...البته مدل مال من 1390 هستش چون مشکی میخواستم جدیداش همه سفید بود...دروغ نگم ماشین عالی نیستش اما من رو تا به حال اصلا اذیت نکرده...خیلی نرمه فرمون...من حتی برادرم هم اونقدر که فکر میکرد ماشین چینی بد باشه میگه این ماشین اوکی هست...من قبلا پراید داشتم اما خدایی از لحاظ نرمی و خیلی چیزای دیگه لوبو رو بهتر میبینم....نمیدونم اما من بعد از یک سال و ده هزارتا کار ازش راضیم...خیلی هم دوسش دارم :)

من لوبو دارم خیلی هم ازش راضیم مشکلی هم نداره

هانیه

واقعا ممنون چون بنده وهمسرم اکثرمواقع سراین موضوع که ماشین دست کی باشه مشکل داشتیم و من تصمیم گرفته بودم برای خودم لوبو بخرم و الان فک میکنم خدا بهم رحم کرد بازهم ممنون

علی

ممنون بابت این آگاهی دادن

سارا

منم لوبو دارم قبلش پراید داشتم خیلی ام راضی ام به نظرم این کار درستی نیست که شما خوشت نیومده انقدر تبلیغ منفی کنین

سلام واقعاممنون از راهنمایی تون خوب میشد اگه همه مثه شما اطلاع رسانی میکردن.واقعا چرا باید همچین آشغالایی رو وارد کنن؟

هادي

عزيز دلم بعضي از جاهاي تويوتا کمري وسوناتا وماشيناي بالاي 100تومان هم دست بزني فرو ميره.ضخامت ورق تو اکثر ماشينا يکي هست.مهم جنس آلياژه.که آشغالترين آلياژ رو ماشينهاي داخله.قابل توجه دوستايي که ميگن توهينه.چطور ساخت پرايدو ال ممد به دست خودمون توهين نيست؟همين اشتباهات باعث شده که به خاطر استقبال عجيب از محصولات سايپا وايران خودرو مضحکه دنيا باشيم.خواهش ميکنم قبل از داستان سرايي وتبليغ واسه پرايد يه خرده تحقيق کنيد.ماشيني مثل لوبو تو کشور خودش 9ميليونه،تا ميرسه اينجا ميشه 19تومن ولي چرا پرايدي که همين جا ساخته ميشه ميخريد22تومن.